Budowa budynku 2 przebiega zgodnie z planem – jego oddanie nastąpi w II kw. 2023 r.

wróć do aktualności
Opublikowany: 14 grudnia, 2022

Budowa budynku 2 przebiega zgodnie z planem – jego oddanie nastąpi w II kw. 2023 r.

wróć do aktualności

W projekcie The Park Kraków trwa budowa drugiego budynku – B2. Jego oddanie do użytkowania ma nastąpić w II kw. 2023 r. Ponadto, przygotowujemy się do rozpoczęcia prac budowlanych przy budynkach B3 i B4. Mają one ruszyć w pierwszej połowie 2023 r. Trwają również prace projektowe dotyczące 4 kolejnych budynków biurowych tj. B5-B8, wchodzących w II fazę projektu.

Cały projekt The Park Kraków będzie liczył docelowo 8 budynków, w których dostępne będzie ok. 100 tys. m2, powierzchni biurowej. Za koncepcję architektoniczną projektu odpowiada firma APA Wojciechowski Architekci.

The Park Kraków, kolejny owoc współpracy naszej pracowni z White Star Real Estate oraz Cain International, jest zespołem budynków biurowo-usługowych o spójnej i czytelnej w odbiorze architekturze, która pozwala na wizualną identyfikację każdego z nich. Obiekty usytuowane zostały względem siebie tak, aby wytworzone zostały przyjazne w odbiorze wnętrza urbanistyczne: umożliwiające użytkownikom kompleksu dogodne korzystanie usług znajdujących się w parterach budynków, a także z pięknie zaplanowanych drobnych form architektonicznych oraz starannie zaaranżowanych terenów zielonych. To inwestycja zaprojektowana z myślą o środowisku naturalnym oraz ludziach.” – mówi Michał Sadowski Współwłaściciel i Wiceprezes zarządu, w APA Wojciechowski Architekci.

W pierwszych dwóch budynkach przewidziano uruchomienie kluczowych udogodnień  tj. m.in. restauracji, siłowni, sklepu spożywczego, myjni samochodowej i przedszkola. Na terenie inwestycji przygotowane są już stacje do ładowania aut elektrycznych, nowoczesny system parkingowy oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów (szatnie, prysznice i stojaki na rowery), która będzie wspierać pracowników The Park w wyborze ekologicznego środka transportu i korzystania z licznych ścieżek rowerowych istniejących w pobliżu projektu.

„Prace w projekcie The Park Kraków przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jest to nasz pierwszy projekt w stolicy Małopolski i chcemy by był zgodny z naszą filozofią i podejściem do realizowanych inwestycji. Jednymi z najważniejszych cech naszych kompleksów biurowych jest jakość wykonania, unikalna aranżacja zieleni, nastawienie na zaspokajanie potrzeb najemców i pracowników, oraz wkomponowanie całego kompleksu w tkankę miejską. Cały teren pomiędzy budynkami, czyli blisko 3 ha, został wyłączony z ruchu kołowego i zaaranżowany dużą ilością zieleni, elementami wodnymi oraz materiałami naturalnymi, zgodnie z zasadami biofilii. Różnorodne, rodzime gatunki drzew
i krzewów, wpływające na wzrost bioróżnorodności, stworzą estetyczne otoczenie dla pracowników, które zaprojektowane zostało zarówno z myślą o wypoczynku jak i pracy na świeżym powietrzu. Doceniają to potencjalni najemcy, czego dowodem są zaawansowane rozmowy w sprawie komercjalizacji powierzchni zarówno w budynku B1, B2 jak i B3.” –
mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate. „Wraz z przyjściem wiosny, te wszystkie atuty będą widoczne nie tylko dla pracowników i najemców, ale również okolicznych mieszkańców, co podkreśli ponowne uruchomienie strefy Shuvary Park, która jako miejsce spotkań i centrum spędzania wolnego czasu, już zdążyła się wpisać w krajobraz dzielnicy” – dodaje Bartosz Prytuła.

Strefa Shuvary Park została uruchomiona w lipcu 2022 roku. Na terenie ponad 3 tys. mkw., kontenerowego miasteczka powstały: bar, kawiarnia, food trucki, plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe i miejsca do relaksu. Przez cały sezon letnio-jesienny regularnie organizowane były tam  wydarzenia m.in. bezpłatne kino letnie, joga i treningi na świeżym powietrzu, warsztaty kreatywne, festiwale kawy, oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.