Ekologia i dobre samopoczucie

The Park Kraków to ponad 3 ha przestrzeni wewnętrznej, zaaranżowanej dużą ilością zieleni, elementami wodnymi i materiałami naturalnymi – zaprojektowanej zarówno z myślą o wypoczynku jak i pracy na świeżym powietrzu. Wszystko stworzono według zasad biophilic design, który opiera się na projektowaniu i realizacji w zgodzie z przywracaniem natury do otoczenia człowieka, co ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.

Zewnętrzne strefy relaksu

Zieleń wpływająca na wzrost bioróżnorodności

Wysoka efektywność energetyczna budynków

Zewnętrzne fontanny wody pitnej

The Park Warsaw
The Park Prague
The Park Prague
The Park Prague
The Park Warsaw

Rozwiązania projektowe The Park Kraków obejmują także wykorzystanie systemu zarządzania budynkiem BMS, energooszczędnych wind, oświetlenia LED oraz optymalizację zużycia wody m.in. poprzez stosowanie armatury o niskim zużyciu wody, odzyskiwanie wody deszczowej w celu wykorzystania jej do podlewania zieleni czy też zastosowanie zewnętrznych źródełek wody pitnej mających na celu ograniczanie zużycia plastiku. W ramach projektu zaplanowano także schronienia dla ptaków, jeży i owadów.

Ekologiczne podejście, energooszczędne rozwiązania, a także technologia i materiały wykorzystane przy budowie pierwszego budynku zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie EXCELLENT.