Przedszkole Maple Bear od września w The Park Kraków

wróć do aktualności
Opublikowany: 6 maja, 2024

Przedszkole Maple Bear od września w The Park Kraków

wróć do aktualności

Do grona najemców komercjalizowanego kompleksu The Park Kraków dołącza przedszkole Maple Bear. Największa sieć edukacyjna na świecie pod kanadyjskim szyldem zajmie ok. 650 mkw. powierzchni na parterze budynku B2. Przedszkole rozpocznie działalność 1 września bieżącego roku.

Kanadyjska sieć edukacyjna Maple Bear pojawiła się w Polsce w 2023 roku w Katowicach i opracowała plan rozszerzenia działalności na inne miasta w Polsce. Jednym z nich jest Kraków. Na siedzibę pierwszej placówki w Małopolsce marka wybrała The Park Kraków.

Nawiązując współpracę z przedszkolem Maple Bear w naszym kompleksie, kierujemy się nie tylko koncepcją 15-minutowego miasta, ale również troską o wygodę i komfort naszych najemców. Chcemy, aby rodzice pracujący w The Park Kraków mieli pewność, że ich dzieci są w bezpiecznym miejscu, blisko ich miejsca pracy, co umożliwia im skupienie się na obowiązkach zawodowych i oszczędza czas na transport. To kolejny krok w naszym dążeniu do stworzenia kompleksu, który nie tylko oferuje wysokiej jakości przestrzeń biurową, ale także pełną gamę udogodnień dla pracowników i mieszkańców tej części Krakowa – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

Maple Bear w kompleksie The Park Kraków wystartuje jako przedszkole (Junior i Senior Kindergarten oraz zerówka). Grupy będą liczyły maksymalnie 18 dzieci. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 jest otwarta dla dzieci z roczników 2018-2022). W przyszłości w Krakowie powstanie także szkoła podstawowa.

W Maple Bear Kraków będziemy realizować program nauczania, który łączy polską i kanadyjską podstawę programową. Oferujemy pełną immersję językową i nowoczesną, kanadyjską metodykę kształcenia, która kładzie nacisk na kompetencje XXI wieku, takie jak komunikacja, współpraca i rozwiązywanie problemów, a także umiejętności technologiczne, krytycznego myślenia, kreatywności i adaptacji. Zgodnie z kanadyjską zasadą, w każdej klasie zajęcia prowadzi dwoje nauczycieli, najczęściej pochodzących z różnych krajów, a językiem, w którym toczy się życie przedszkolu (a później w szkole), jest język angielski. Przedmioty wymagane przez polską podstawę programową będą nauczane w języku polskim przez polskich nauczycieli. Przedszkole w kompleksie The Park Kraków dołączy do grona niemal 600 placówek edukacyjnych działających i powstających właśnie w 39 krajach świata,  w których uczy się 60 000 dzieci i młodzieży – mówi Marta Pszczoła, dyrektor szkoły i przedszkola Maple Bear Kraków

Maple Bear w kompleksie The Park Kraków zajmie powierzchnię ok. 650 mkw. na parterze budynku B2, który jest w trakcie komercjalizacji. Dzieci będą miały do dyspozycji także dużą salę wielofunkcyjną, tzw. „multipurpose hall” z przeznaczeniem na potrzeby kulturalne i sportowe oraz teren zielony, który zostanie zagospodarowany elementami małej architektury dla najmłodszych. Nowo otwarte przedszkole będzie kolejnym udogodnieniem dla rodziców, pracujących w kompleksie The Park Kraków.

Bardzo nam zależy, aby pracownicy The Park Kraków w pełni wykorzystywali potencjał kompleksu. Wśród wielu udogodnień są też te na terenach zewnętrznych – wypełnione zielenią strefy relaksu zaaranżowane materiałami naturalnymi, fontannami i źródełkami wody pitnej, zaprojektowane z myślą o wypoczynku i pracy na świeżym powietrzu. Cała przestrzeń zewnętrzna The Park Kraków została stworzona według zasad biophilic design, opierających się na projektowaniu w zgodzie z przywracaniem natury do otoczenia człowieka, co ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. O tym, że udogodnienia w projekcie The Park Kraków są doceniane świadczy fakt, że budynek B2 uzyskał pozwolenie na użytkowanie we wrześniu 2023 roku, a na ten moment jest już w 67% skomercjalizowany. W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami biurowymi i usługowymi na pozostałą powierzchnię – podkreśla Katarzyna Zebura, Senior Leasing Manager w White Star Real Estate.

Przedszkole Maple Bear w The Park Kraków rozpocznie działalność 1 września 2024 roku.