4F pierwszym najemcą w The Park Kraków

wróć do aktualności
Opublikowany: 15 marca, 2022

4F pierwszym najemcą w The Park Kraków

wróć do aktualności

Najnowsza inwestycja biurowa, realizowana przez White Star Real Estate oraz Cain International- The Park Kraków ma nowego najemcę. Do pierwszego z 8 planowanych na krakowskim Podgórzu budynków wprowadzi się właściciel marki 4F – firma OTCF. Zawarta umowa dotyczy ponad 7 tys. m2, co oznacza, że nowy najemca zajmie ponad 70 proc. powierzchni biurowej dostępnej w budynku 1.  To druga największa transakcja na rynku biurowym w stolicy Małopolski w 2021 r. 

Nowy najemca wprowadzi się do budynku jeszcze w tym roku. Zajmie cztery piętra (od 2 do 5), spośród sześciu naziemnych kondygnacji budynku. W nowym biurze będzie miał on do dyspozycji aż 4 tarasy w tym jeden o powierzchni 150 m2 z widokiem na Zalew Bagry. Inwestycja przy ulicy Saskiej 25, będzie największym jak dotąd projektem biurowym w stolicy Małopolski. Projekt zakłada, że na każdym piętrze biurowca znajdzie się ok. 240 stanowisk pracy, co w sumie daje 9,6 tys. miejsc dla pracowników biurowych w całym kompleksie.  

W budynku działać będzie lunch bar, siłownia, sklep spożywczy i stacje do ładowania aut elektrycznych. Nie zapomniano również o rowerzystach, dla których dostępne będą stojaki na rowery oraz szatnie i prysznice. Dla najemców została przygotowana również specjalna aplikacja, która będzie ułatwiała korzystanie ze wszystkich funkcji obiektu. W całym kompleksie docelowo znajdą się kolejne usługi i funkcjonalności. Przykładowo w budynku nr. 2, którego realizacja rozpoczęła się w tym roku,  zaplanowano przedszkole i kawiarnię. 

„Współpraca z silnymi markami, takimi jak 4F, które zaufało naszej wizji potwierdza, że nasza strategia dotycząca tworzenia projektów biurowych trafia w potrzeby wymagających najemców.  Projekt The Park Kraków, to nie tylko wysokiej klasy powierzchnie biurowe, ale również szereg udogodnień dla pracowników. Tworząc kampus biurowy chcieliśmy, by w kompleksie nie tylko dobrze się pracowało, ale by również była to przestrzeń, która zachęca do rekreacji i spędzania w tym miejscu czasu wolnego. Docelowo, z 5 hektarów powierzchni projektu, aż 3 z nich będą terenami zielonymi, wyłączonymi z ruchu samochodowego” – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate

The Park Kraków to nowy adres OTCF. Zdecydowaliśmy się zmienić naszą lokalizację w Małopolsce  
i scentralizować nasze dotychczasowe biura w Wieliczce i Krakowie, aby działać bardziej efektywnie. Krakowski kompleks daje nam też komfort przy dalszej ekspansji i potrzebach kolejnych powierzchni biurowych, co jest ważne przy tak dynamicznym rozwoju spółki – podkreśla Tomasz Wątor, Administration Project Manager, OTCF.  

W wyborze nowej lokalizacji uczestniczyli sami pracownicy biur z Wieliczki i Krakowa.  

„Bardzo istotnym kryterium były dla nas również kwestie ekologiczne, które ta lokalizacja doskonale spełnia. To jest spójne z naszą strategią rozwoju, w której stawiamy na zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego. Wykorzystanie wody deszczowej do podlewania zieleni pozwala ograniczyć jej zużycie, a dzięki panelom fotowoltaicznym zwiększa się udział zielonej energii w projekcie. W architekturze biurowej również znajdziemy zieleń – będzie dużo naturalnej roślinności oraz żywe zielone ściany. Jestem przekonany, że profesjonalizm i doświadczenie White Star Real Estate gwarantują dopracowanie biura w każdym calu i sprawią, że pracownicy będą korzystać z niego z przyjemnością” – dodaje Tomasz Wątor.  

 „Podpisanie umowy z tak ważnym najemcą jest kamieniem milowym w realizacji naszych ambicji związanych z The Park Kraków, a także potwierdzeniem naszej wizji zapewnienia wyjątkowego miejsca pracy, z silnym naciskiem na zrównoważony rozwój. Nie możemy doczekać się dalszej współpracy z White Star Real Estate w nadchodzących miesiącach i latach.” Richard Pilkington, Senior Managing Director, Head of European Real Estate w Cain International

Firma OTCF jest właścicielem globalnej marki odzieży i akcesoriów sportowych – 4F. Dodatkowo  
w portfolio firmy znajdziemy takie brandy jak Outhorn, multibrandowy sklep Sportstylestory.com, 4F Fuel – suplementy diety i żywność funkcjonalna, firma jest wyłącznym dystrybutorem Under Armour. OTCF dynamicznie się rozwija i jest obecna w 40 krajach. Od 2008 r. firma współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. W tym roku na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w strojach 4F wystąpiło w sumie 8 reprezentacji olimpijskich i 3 komitety paraolimpijskie.  Ambasadorami marki są m.in. Kamil Stoch, Anna i Robert Lewandowscy.